Orange Polska na innowacyjnym szczycie CEE


10 listopada 2017

– Pierwszym startupowcem w branży telco był Alexander Graham Bell. Jego wynalazek dzisiaj nazwalibyśmy efektem myślenia zorientowanego na potrzeby użytkownika – tak rozpoczął swoje wystąpienie Piotr Muszyński, wiceprezes Zarządu ds. Strategii i Transformacji Orange Polska podczas CEE Acceleration Summit. Spotkanie odbyło się w dn. 26 października br. na PGE Narodowym. Orange Polska był partnerem tego wydarzenia.

W dalszej części wystąpienia Piotr Muszyński mówił o innowacjach, realizowanych w Orange Polska.

– W świecie 5G wszystko będzie połączone. Dlatego inwestujemy w sieć – do 2020 roku ponad 5 mln gospodarstw domowych będzie podłączonych do superszybkiego Internetu. Równocześnie rozwijamy naszą sieć mobilną. Chcemy, aby do roku 2020 nasza sieć szkieletowa i światłowodowa była gotowa do wdrożenia 5G. – zapowiedział.

O współpracy z innowacyjnymi firmami w ramach programu Orange Fab mówiła Joanna Bruździak – Maleszewska, kierownik Wydziału Inkubacji i Nowych Rozwiązań w OPL.

– W Orange Fab już od czterech lat współpracujemy ze startupami. Po starcie pierwszej edycji w 2013 roku przejrzeliśmy blisko 600 zgłoszeń. Międzynarodowy wymiar programu pozwala na wyskalowanie startupu. Przedsiębiorcy są też coraz bardziej świadomi, wiedzą, czego oczekują od Orange, a nasz biznes coraz skuteczniej pracuje nad wdrożeniem innowacyjnego rozwiązania – podsumowała.

Tegoroczna edycja CEE Acceleration Summit przyciągnęła najciekawsze akceleratory, instytucje wspierające startupy oraz samych przedsiębiorców z regionu CEE (Centralnej i Wschodniej Europy). Wzięli w nim udział m.in. przedstawiciele Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) oferującego finansowanie zwrotne innowacyjnym spółkom z sektora MŚP, akceleratorów z Europy, m.in. next media, BioVenture Hub, a także firm prowadzących programy akceleracyjne: Intel, Skanska, Price Waterhouse Coopers (PWC) i in.