Orange wśród liderów cyfrowego biznesu – zobacz relację w Digital Champions 2017


4 grudnia 2017

W dn. 22-23 listopada liderzy cyfrowego biznesu spotkali się w Campus Warsaw, aby dyskutować o strategiach wykorzystujących potencjał cyfrowych technologii. Podczas konferencji ogłoszono także zwycięzców konkursu „Digital Champions 2017”. Sebastian Grabowski, dyrektor Centrum Badawczo – Rozwojowego Orange Polska otrzymał wyróżnienie dla Osobowości Cyfrowego Biznesu.

Było to już czwarte spotkanie ekspertów, praktyków, naukowców i decydentów zaangażowanych w procesy cyfrowej transformacji firm i instytucji publicznych.  Orange Polska było partnerem tego wydarzenia.

Pełen zapis obu dni konferencji można obejrzeć on –line: Digital Champions 2017

 

Tematem przewodnim konferencji były strategie biznesowe związane z cyfryzacją oraz kluczowe wyzwania, jakie stoją przed liderami cyfrowych transformacji. Uczestnicy zastanawiali się, jak wykorzystać rozwijające się gwałtownie możliwości automatyzacji, autonomii, predykcji i analityki do tworzenia inteligentnych produktów i organizacji.

Jednym z nich był Sebastian Grabowski, który uczestniczył w debacie “AI is Alive” – “Cyfrowe metropolie – platformy życia społecznego, zawodowego i kulturalnego”.  Wspólnie z pozostałymi prelegentami , Magdaleną Szulc (UBER), Natalią Paszkowską (WWAA), Arturem Konarskim (Mercedes) i Borysem Stokalskim (Rethink) poszukiwał odpowiedzi na pytania przewodnie „Czy nasze miasta staną się z czasem maszynami do życia”? Jakie pomysły chcą  w nich realizować firmy dysponujące dużym potencjałem innowacyjnym?”

Pierwszego dnia  konferencji zostali ogłoszeni zwycięzcy konkursu „Digital Champions 2017”. Ideą konkursu jest wyróżnienie firm odnoszących sukcesy w transformacji cyfrowej, wprowadzających innowacyjne produkty i modele biznesowe wykorzystujące możliwości jakie przynosi nowoczesna technologia. W ramach konkursu wyróżniane są też osoby angażujące się w odpowiedzialne promowanie idei cyfrowej transformacji, jako drogi rozwoju biznesowego i społecznego. Organizatorem konkursu była Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji. Spośród 50 zgłoszeń w konkursie jury nominowało 12 projektów, a czterem została przyznana nagroda główna.

Orange Polska zostało nominowane w kategorii „Cyfrowy produkt/usługa” za rozwiązanie API Smart City, natomiast Sebastian Grabowski otrzymał wyróżnienie w kategorii Osobowość Cyfrowego Biznesu.

Konkurs podzielony był na cztery kategorie. W kategorii Cyfrowy produkt/usługa (Digital Value Proposition) laureatem została firma Funtronic i jej Magiczny Dywan – innowacyjny produkt, który zarówno bawi, uczy, wspomaga w rehabilitacji, wspiera efekty nauczania oraz rozwój psychofizyczny dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. W tej kategorii jury wyróżniło także platformę Holo Surgical, a nominacje do nagrody otrzymały też firmy: AUTENTI oraz Orange.

Cyfrowa transformacja (Digital Transformation). Spośród 4 zgłoszeń w tej kategorii przyznano nagrodę główną firmie TIM SA, która jest największym dystrybutorem artykułów elektrotechnicznych w Polsce.

W kategorii Cyfrowy ekosystem (Digital Convergence) o nominację walczyło 10 organizacji. Nagroda w tej kategorii przyznana została firmie CodersTrust, za stworzenie i rozwój „cyfrowego ekosystemu biznesowego” łączącego zdolności, kompetencje i rozwiązania różnych organizacji oraz skuteczne wykorzystanie procesów i stworzenie platformy technologicznej. CodersTrust to innowacyjna platforma do nauki programowania online z aktywnym wsparciem doświadczonych mentorów dająca gwarancję pracy w branży technologicznej.

Wyróżnienie w kategorii Cyfrowy Ekosystem otrzymała platforma Patronite – pierwsza w Polsce platforma dla twórców oraz mecenasów, umożliwiająca wspieranie twórczości w formie subskrypcyjnej. Oficjalna nominacje trafiła także do Banku Zachodniego WBK, który uruchomił proces wideoweryfikacji.

W kategorii Osobowość Cyfrowego Biznesu jury przyznało nagrodę główną Jowicie Michalskiej, która z sukcesem wdraża rozwiązania cyfrowe, animuje rynek dzieląc się swoją wiedzą
i doświadczeniem.
Więcej informacji o konkursie na: https://www.piit.org.pl/o-nas/aktualnosci/wreczony-nagrody-w-konkursie-digital-champions-2017